املاکی 724
املاکی 724

اصول صورت وضعیت مدیریت پیمان

اصول صورت وضعیت مدیریت پیمان

اگر صاحب کسب و کار هستید باید حتما درباره اصول صورت وضعیت مدیریت پیمان خوب بدانید و یا تیمی از مشاوران حرفه ای و کاربلد در اطراف شما باشد که بتواند در این زمینه به شما مشاوره دهد. ما نیز در ادامه کمی درباره اصول صورت وضعیت نویسی صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید. اصول صورت وضعیت مدیریت پیمان شامل اطلاعات مشخص و تاییدات فنی میشود. مهم ترین قسمت در اصول صورت وضعیت مدیریت پیمان تایید ناظر و کارفرما است.

صورت وضعیت مدیریت پیمان چیست؟

صورت وضعیت مدیریت پیمان در واقع شامل لیستی از تمامی وضعیت های انجام شده برای کسب و کار، بیزینس یا پروژه مربوطه است. شما تقریبا در تمامی حوزه های کسب و کار، تجارت، پروژه های عمرانی و موارد مشابه نیاز به صورت وضعیت نوشتن هستید و باید به خوبی اصول و قوانین آن را بدانید زیرا به عنوان سند تمامی کارهای انجام شده شناخته می شود.

صورت وضعیت چگونه تنظیم می شود؟

بخش مهمی از اصول صورت وضعیت مدیریت پیمان نحوه تنظیم و نوشتن آن است. برای این مهم باید تمامی عملیات انجام شده و کارهای در دست انجام صورت جلسه شده و به تایید ناظر مربوطه برسد. البته برخی از این صورت جلسه ها نیاز به محاسبات، فرمول ها، عکس ها، اسناد و یا حتی تاییدات فنی و ریز اطلاعات دارد.

بعد از ثبت دقیق این اطلاعات و تایید ناظر باید حتما به اطلاعاتی نظیر نام کارفرما و مهندس مشاور، نام پیمانکار و تاریخ این پیمام، موضوع پیمان و شماره صورت وضعیت نیز اشاره شود. بخاطر داشته باشید که بر اساس اصول صورت وضعیت مدیریت پیمان حتما باید این سند مهم کاری بعد از تایید ناظر به امضای مهندس مشاور و کارفرما هم برسد.

نکات مهم در اصول صورت وضعیت مدیریت پیمان

بخاطر داشته باشید صورت وضعیت مدیریت پیمان باید حتما مرتب و بر اساس فرصت مصوب سازمان برنامه ریزی و مدیریت باشد و بر اساس فرم های همین سازمان نوشته شود. پیشنهاد ما به شما این است که حتما صورت وضعیت ماهانه داشته باشید و تمامی این اسناد را مرتب و بدون هرگونه خط خوردگی و زدگی تنظیم کنید. بهتر است که تنظیم صورت وضعیت هایی که همراه با محاسبه است با استفاده از نرم افزارهای مربوطه باشد.

در انتها نیز بخاطر داشته باشید که برای تنظیم صورت وضعیت مدیریت پیمان می توانید از چک لیست ها نیز استفاده کنید. این چک لیست ها مصوب بوده و هر کدام را می توان از ارگان مورد نظر تهیه کرد.

امیدواریم که کلیاتی درباره اصول صورت وضعیت نویسی مدیریت پیمان را به خوبی برای شما توضیح داده باشیم. فراموش نکنید که این سند می تواند نشان دهندۀ وضعیت بیزینس و پروژه شما و نحوه پیشرفت آن باشد. پس از تنظیم ماهانه و مرتب آن غافل نشده و حتما به آن توجه ویژه داشته باشید. از اینکه تا پایان متن ما را همراهی کردید از شما صمیمانه سپاسگزاریم.

جهت مشاوره رایگان مدیریت پیمان می توانید با شرکت پرناک پیمان تماس حاصل نمایید.

صورت وضعیت مدیریت پیمان

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *